Vjen vendimi zyrtar për meçin Khabib – McGregori

0

SPORT
Vjen vendimi zyrtar nga UFC për meçin Nurmagomedov – McGregori
By ALBANIEN SHOW 08/10/2018 No Comments
Share Tweet Google+ +

Dueli i boksit Khabib Nurmagomedov – Conor McGregorit që u zhvillua të shtunën ka ngjallur reagime të shumta.

Sponzor

Dy boksierët e UFC-së kishin një përballje tejet të ashpër, duke përfshirë edhe stafin e tyre.

Kjo përleshje mes tyre filloi në momentin kur McGregori e kishte sulmuar autobusin e Khabibit, duke arritur që t’i lëndoj disa persona.

“Do të rikthehem, jam gati për revanshin”, shkruante në faqen e tij zyrtare në “Instagram” Conor McGregor pas humbjes.

Pikërisht situata e rrëmujshme e krijuar pas kësaj sfide ka bërë që presidenti i UFC-së, Dana White, të mos mendojë për një revansh.

“Fillimisht duhet të jemi gjakftohtë dhe të ulemi e të shohim se çfarë prodhoi ky event, kjo sfidë. Të shohim se përse ndodhi ai incident dhe të shohim se çfarë vendimi do të marr Komisioni i Sportit të Nevadës. Kam 18 vjet që e bëj këtë punë dhe nuk kam përjetuar kurrë një moment të tillë. Por për një gjë jam i sigurtë në mendjen time, se nuk do të ketë kurrë një revansh mes Khabib dhe Conor në të ardhmen, sado fitimprurës të jetë ai event. Nuk duam të krijojmë një ngjarje të dytë të shëmtuar si kjo që ndodhi në UFC-229”, tha Dana White, shkruan Telesport.

Khabib vs McGregor Finish

Posted by Iron Mike Tyson on Sunday, October 7, 2018

-Sponzor-