Vajza 19-vjeçare e Arkanit shfrenohet në jetë luksoze

0

Vajza e një krimineli të njohur serb, të kërkuar për krime lufte, tregoi pasurinë e familjes teksa festoi 19-vjetorin në hotel Hyatt në Beograd.

Anastasija Raznatovic është vajza e Zeljko Raznatoviç, i njohur edhe si Arkani.

Sponzor

Ky i fundit u vra në vitin 2000, përpara se të përballej me gjykatën e OKB për krime lufte në lidhje me gjenocidin ndaj mijëra kroatëve dhe boshnjakëve në fillim të viteve ’90.

Ai njihej për karrierën e tij si kreu i një grupi të krimit të organizuar, që kishte kryer grabitje në Suedi, Belgjikë, Holandë dhe Gjermani.
Pavarësisht lidhjeve me vrasjet dhe krimin e organizuar, familja e tij ka shijuar një stil luksoz jetese.

Vajza e tij mbërriti në hotel me një limuzinë dhe një fustan të kuq ballosh.
Qindra politikanë, muzikantë, biznesmenë, aktorë dhe modele shijuan darkën luksoze.

Trëndafilat ishin shenja dalluese e Arkanit.
Thuhej se ai linte një trëndafil të kuq në skenat e krimeve të tij.
Nëna e vajzës, këngëtarja popullore serbe, Ceca, refuzoi të komentonte festën luksoze.

“Jam krenare për vajzën time,” tha ajo.
Serbët e thjeshtë megjithatë e quajnë këtë një shfaqje të turpshme

 

-Sponzor-