‘Shokon’ Haradinaj, taksën po e mbaj edhe për të fituar vota

0

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj,vazhdon të këmbëngulë se taksa ndaj mallrave me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, nuk do të hiqen pa njohjen e Kosovës nga Serbia, shkruan ORAinfo.

Por, i pyetur nga gazetarët pas mbledhjes së qeverisë se nëse për taksën po këmbëngul për të mirën e vendit, por edhe për marrje votash, Haradinaj tha se këtë e bën për të dyja.

Sponzor

“Për të dyja. Nuk ndahen, por kësaj here, shikoni, ne jemi në politikë gjithë. Nuk e mohoj që çdo vendimi i imi ka implikime zgjedhore”, tha Haradinaj./ORAinfo/

-Sponzor-