Sapo u transferua tek Liverpool por Shaqirit i ndodhi një gjë shumë e keqe

0

Shaqiri së fundmi është transferuar te klubi i Liverpool dhe dukej shumë i lumtur për të ardhmen e tij.

Por disa zëra kanë deklaruar se te kjo skuadër, Shaqirit do i digjej karriera si futbollist pasi nuk ka vend për kaq shumë sulmues, transmeton Gazeta NewBorn.

Sponzor

Së fundmi “As” ka bërë 11-shen më të mirë të Liverpoolit për sezonin 2018/19.

Në 11-shen më të mirë, kanë zënë vend dy blerjet e reje, Fabinho dhe Naby Keïta, që do të luajnë në mesfushë me kapitenin, Jordan Henderson.

Por formacionin më të mirë nuk figuron Xherdan Shaqiri, i cili shpreson të ketë një sezon fantastik me Jurgen Kloppin.

-Sponzor-