Publikohen fotografi të rralla të Merkelit

0

Tashmë kur ajo ka paralajmëruar largimin e saj nga politika Angela Merkel ka njoftuar se do të largohet nga posti i kancelares gjermane në vitin 2021, duke i dhënë fund një karriere politike e cila, deri në atë pikë, do të ketë kaluar më shumë se tre dekada, shkruan BBC.
Është një karrierë e dokumentuar në fotografi në çdo hap: nga vizitat e peshkatarëve gjatë fushatave të saj të hershme, bisedimet në Shtëpinë e Bardhë dhe gati çdo gjë. Këtu kemi mbledhur vetëm disa prej mijëra fotografi që shfaqin gruan që është në krye të Gjermanisë për kaq shumë vite.

 

Sponzor

 

-Sponzor-