Pse ndodhi kjo? Barcelona prekë thellë të gjithë fansat e saj me këtë njoftim, pikërisht sot!

0

Bota e futbollit është tronditur nga lajmi për gjendjen e rëndë shëndetësore të Iker Casillasit.

Të gjithë janë bashkuar për t’i ofruar atij mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë.

Sponzor

Portieri legjendar spanjoll, të mërkurën ka pësuar një sulm në zemër gjatë stërvitjeve të Porto.

Skuadra portugeze ka konfirmuar sulmin në zemër për lojtarin e tyre, por ka shtuar se gjendja e tij tani është e qëndrueshme, dhe se ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Shumë skuadra të futbollit, i kanë ofruar mbështetje Casillasit, e në mesin e tyre edhe Barcelona.

“Qëndro i fortë, Iker Casillas! Të urojmë për një shërim të shpejtë dhe të plotë’’ – thuhet në postimin e klubit katalunas në rrjetin social “Twitter”.

-Sponzor-