Ngjarje e keqe në QKUK, ndërhyn edhe policia

0

Një mjek i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot është sulmuar fizikisht në vendin e tij të punës.

Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit dhe ka nisur ta hetoi rastin e sulmit raporton Indeksonline, transmeton Gazeta NewBorn.

Sponzor

Sulmuesi ende nuk dihet nëse është pacient apo familjar i ndonjë pacienti.

Ndërsa, mësohet se mjekët e Emergjencës sot për disa qaste kanë protestuar për këtë sulm duke iu bërë thirrje organeve të rendit të veprojnë dhe të parandalojnë raste të tille.

-Sponzor-