LAJMI FUNDIT: Zvicra përjashton 3 lojtarë kosovar nga kombëtarja e saj

0

Skuadra zvicëriane, Grasshopers e ka emëruar trajner kroato-boshnjakun, Tomislav Stipic. Por, vendimi i sllavit ka qenë vërtetë befasues.

Me të ardhur në skuadër, Stipic ka vendosur që t’i largojë tre kosovarë nga Grasshopers. Madje, dy nga ta janë emra të njohur në futbollin zvicërian.

Sponzor

Bëhet fjalë për Arlind Ajetin, Shani Tarashajn e Nedim Bajramin.

Sipas trajnerit të lindur në Bosnjë e me paraportë gjermane, këta lojtarë së bashku me austriakun Holzhauser, nuk e kanë treguar veten që një kohë dhe nuk e ka në plan që të pres formën e tyre. /Indeksonline/

-Sponzor-