LAJMI FUNDIT nga Maqedonia: Ja çka ndodhi atje para 5 minutave, pasi shpërthej protesta

0

Qindra protestues maqedonas janë mbledhur sonte para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin e cila u nënshkruar sot në Prespë.

Si rezultat i marrëveshja së nënshkruar në mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Greqisë, situata ka eskaluar para Kuvendit, e cila është rrethuar nga policia, njofton TetovaSot.

Sponzor

 

 

Protestuesit kanë hedhur gjësende të forta dhe gurë kundrejt policisë ndërsa kjo e fundit ka përdorur shok bomba për të shpërndarë turmën.

-Sponzor-