Kosovari Fitim Kryeziu shpallet kamipon i Evropës në boks, e godet për toke kundërshtarin në meçin e dytë

0

Ka përfunduar meçi i boksit mes kosovarit Fitim Kryeziut dhe një romuni.

Kamipon evrope në EBU është shpallur kosovari, Fitim Kryeziu, qysh në meçin e dytë duke shtrirë për toke romunin, shkruan Gazeta NewBorn.

Sponzor

Me 17 nëntor do të zhvillohet meçi tjetër ku do të ndeshet Robin Krasniqi

Festim Kryeziu (Timo Schwarzkopf) vs. Florin Cardos.

Meçi për titullin kampion në EBU European Union për kategorinë super të leht

Posted by Sporti në KlanKosova on Sunday, November 4, 2018

-Sponzor-