Koha e ftohtë ndalë qytetarët që të dalin sot në protestë, autobusët nuk po mbushën

0

Sot në Prishtinë është paralajmëruar të mbahet protestë nga Lëvizja Vetëvendosje.

Protestën e tyre e kanë refuzuar gjitha partitë politike si PDK, LDK, AAK, NISMA, PSD dhe parti tjera, shkruan Gazeta NewBorn.

Sponzor

Kjo është hera e parë që Vetëvendosje proteston që prej kur ndodhi ndarja më e madhe në ndonjë parti politike në Kosovë, atë në Vetëvendosje.

Nga shumë komentues kjo protestë është parë si provë për ta shikuar Albin Kurti pozicionin në të cilin është/Gazeta NewBorn/

-Sponzor-