Ja në çfarë ore fillon sonte super-meçi

0
MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 10: Dillian Whyte (R) of Brixton in action against Dereck Chisora of Finchley during their WBC World Heavyweight Title Eliminator

Sonte është një super meç në Boks. Për adhuruesit e sportit të boksit e shtuna ka rezervuar një duel të mirë, bëhet fjalë për Dereck Chisoran kundër Dillian Whyte.

Rivaliteti mes dy boksierëve nga Britania është i madhe dhe ky duel i peshave të rënda pritet të jetë i bukur për t’u parë.Fituesi mund të ndeshjet pastaj me Anthony Joshuan në Wembley më 13 prill, ku 29-vjeçari do t’i mbrojë titujt IBF, WBA dhe WBO. Ndërsa më poshtë keni të gjitha informatat e nevojshme për duelin Chisora-Whyte:

Sponzor

Data dhe ora?
E shtunë, 22 dhjetor nga ora 23:00 me kohën tonë.

Vendi ku do të ndeshen?
Londër, O2 Arena.

A janë përballur mes vete më parë?
Po, Whyte kishte fituar ndaj Chisoras në Manchester Arena në dhjetorin e 2016. 30-vjeçari kishte fituar me pikë: 115-113, 115-114, 114-115.

Joshua?
Kampioni do të jetë në audiencë për të shikuar ndeshjen nga afër pasi njëri nga ata mund të jetë kundërshtari i ardhshëm i tij. AJ ka parashikuar fitore të Chisoras.

Favorit?
Dillian Whyte.

-Sponzor-