Ja çka i ndodhi referit që ia fali lojën Realit pak minuta pasi u kry loja

0

Ndeshja e sotme çerekfinale ndërmjet Real Madriti dhe Juventuesit ishte një dramë e vërtetë, shkruan Gazeta NewBorn.

Real Madriti ishte duke pësuar debakël deri në minutat shtesë të lojës nga Juventuesi me rezultat 0:3, por për çudi nuk humbi!

Sponzor

Ishte referi ai i cili në sekondat e fundit e bëri penalti për Realin, dhe largoi me kartonin e kuq portierin e Juventusit Buffon.

Kjo penalti për shikuesit e Real Madritit ishte një dhuratë e mirë në fund të ndeshjës, pasi Cristiano Ronaldo e shfrytëzoi këtë dhe shenoi golin e fitorës për Realin, gol ky që ia siguron gjysmëfinalen.

Por, për shikuesit e Juventuesit ishte një penalti e kombshme. Pas përfundimit të lojës tifozët e mllefosur me referin e kanë rrahur atë.

Qindra tifozë, sikurse hienat iu kanë vërsul referit derisa ka ndërhy policia spanjolle.

-Sponzor-