Ja çfarë u pa pranë hotelit ku po qëndron Clintoni me Albrighten

0
Former US President Bill Clinton (C, front) gestures as he greets Kosovo citizens during his visit in Pristina on November 1, 2009. Kosovo Albanians, who admire Clinton because of his role in the 1999 NATO bombings of then Yugoslavian President Slobodan Milosevic, honoured him by erecting a three-metre (10-feet) tall monument on a Pristina boulevard already named after him. AFP PHOTO/ARMEND NIMANI (Photo credit should read Armend Nimani/AFP/Getty Images)

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit, Albright, ish-shefi i NATO-s, ëesley Clark dhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, janë duke qëndruar në hotelin e zv.kryeministrit Pacolli, në qendër të Prishtinës.Kurse,

Policia e Kosovës, gjatë tërë natës kanë qëndruar afër hotelit, duke mbajtur sigurinë në nivel.

Sponzor

Po ashtu dhjetëra policë mëngjesin e sotme kanë patrulluar në këmbë në Sheshin “Nënë Tereza” dhe “Ibrahim Rugova”.Gazeta Blic, ka realizuar video nga atmosfera në të dy sheshet kryesore të Prishtinës, dhe në kohë reale do të raportojë gjatë ditës së sotme, për ecurinë e aktiviteteve kushtuar ditës së çlirimit.

-Sponzor-