Gold Ag tjetër homazh dëshmorëve të UÇK-së, sjell këngën “Prej Tropoje”

0

Ai nuk ndalet së kënduari dhe së përkushtuari të veprave të veta në nderim të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Bëhet fjalë për reperin Gold Ag, i cili ka publikuar këngën më të re për fansat dhe opinion shqiptar.

Sponzor

“Prej Tropoje”, titullohet kënga e re e artistit, ku kësaj radhe ka bashkëpunuar me këngëtarin Ismet Bexheti.

Autor i teksti dhe muzikës është vet Arian Agushi gjersa orkestrimin e ka bërë Alban Fortuna.

Teksti me doza të larta patriotike që vjen si dedikim për dëshmorin Tahir Sinani nga fshati Gri e Tropojës, në fakt është një homazh për të gjithë djemtë dhe burrat e këtij vendi që shkuan vullnetarë në luftën e Kosovës dhe ranë dëshmorë për lirinë e saj.

Bashkë me frymën patriotike, klipi sjell pjesë nga bukuritë natyrore të këtij qyteti.

-Sponzor-