E çuditshme! Ky është katoliku kosovar i cili sot fali xhumanë, por ja çfarë i shkruan më pas komentuesit muslimanë

0

Të gjithë e njohim si Mikel Polici, por emri i vërtetë i tij është Simon Tanushi, shkruan Gazeta NewBorn.

Ai javë më parë kishte deklaruar në një emision televiziv se i falë xhumatë bashkë me njerëz të tjerë edhe pse është katolik.

Sponzor

E për ta dëshmuar këtë gjë, Tanushi, sot ka falur xhuman ku pas faljes së saj ka postuar një foto në Facebook.

Me të postuar foton në Facebook, Tanushi, ka marr dhjetra komente e qindra pëlqime.

Shumë muslimanë atij i kanë dhënë komente fetare me tekstin ”Allahu ta pranoft”, fjalë kjo të cilën e përdorin besimtarët musliman pas çdo faljeje që bëjnë/Gazeta NewBorn/

Per ta shikuar fotografinë dhe per ti lexuar komentet klikoni këtu

 

 

 

 

-Sponzor-