Deklarata e trajnerit të Kroacisë ‘bombardon’ mediat botërore, ja çka tha pas fitorës së madhe

0

Kombetarja e Kroacise ka siguruar një biletë për në fazën me eliminim direkt të Kupës së Botës dhe për trajnerin e Kroacisë, Zlatko Dalic erdhi falë një paraqitje fantastike të lojtarëve të tij.

“Sot djemtë ishin fantastikë, grupi ishte kompakt në fushë. Ne ia dolëm t’i shënonim 3 gola Argjentinës, tani nuk kemi frikë asnjë tjetër.

Sponzor

Objektivin tonë të parë e arritën me kualifikimin, tani duhet të qëndrojmë të qetë, të përulur, të disiplinuar dhe ajo që ka më shumë rëndësi, të uritur për më tepër.

Vetëm kështu mund të ecim përpara. Jemi 22 lojtarë fantastikë” – deklaroi Dalic pas takimit me Argjentinën.

-Sponzor-