Çfarë emocione! ‘Jetimët e Ballkanit’ e bëjnë me shtëpi të re familjen nga Rahoveci

0

Shoqata Humanitare ‘Jetimët e Ballkanit’ dhe drejtori i saj këtë të premte kanë bërë me shtëpi të re familjen e Kapllan Ramadanit nga fshati Celinë e Komunës së Rahovecit, shkruan Gazeta NewBorn.

Familja Kapllani dhe djali i tyre me nevoja të veçanta, tash e shumë vite po jetonin në kushte të rënda për jetë. Kjo familje shpërthej në lotë gëzimi kur e kuptuan se u bën me shtëpi të re/Gazeta NewBorn/

Sponzor

JETIMAT E BALLKANIT – Rast shume prekes! O veç nje shtepi ta kam edhe Sherim

Rast shume prekes!,, O veç nje shtepi ta kam edhe sherim “Familjes 5 anetareshe te Kapllan Ramadani nga Fshati Celin e Rahovecicit i niset ndertimi i shtepise se re…Donator i vetem eshte vellau yne. Veton Hoti me familjen e tij nga Krusha e Madhe e me banim ne Zvice!SHIKOJE / SHPERNDAJE

Posted by Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit on Friday, April 13, 2018

 

 

-Sponzor-