“Asnjë hap pas”, Erdogan zbulon bisedën me Trump dhe Putin. Kërcënimi i fortë

0

Teksa ka folur sot ne nje aktivitet ne Turqi, ai ka zbuluar se cfare u ka thene presidenteve Donald Trump dhe Vladimir Putinit.

“Ia kam thene qarte si presidentit Donald Trump dhe presidenti rus Vladimir Putin se “Turqia nuk do të tërhiqet në Siri”, duke premtuar se fushata e vazhdueshme do të zgjerohet në pjesë të tjera të vendit të shkatërruar nga lufta, përfshirë Manbij”, njoftoi Hurriyet Daily News, duke cituar Erdoganin.

Sponzor

Ai ka vazhduar me tej: “Mbrëmë kam folur me Presidentin e SHBA Trump per këto çështje.

Kam diskutuar të njëjtat gjëra me Putin dy ditë më parë. Unë u thashë atyre: ‘Ne nuk do të ndërmarrim hapa prapa nga këtu. Ne jemi në anën e te vuajturve dhe të shtypurve”, tha Erdoğan në një fjalim në një takim të Partisë së tij ne Stamboll.

-Sponzor-