LAJME

Deklarata e Hahnit pas takimit me Thaçin dhe Vuçiqin në Munih

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn në një konferencën për media në Muhin, së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij...

Haradinaj s’ndryshon qëndrim për taksën, thotë se Serbia nuk duhet ta kushtëzojë dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po qëndron në Munih në kuadër të punimeve të Konferencës për Siguri. Duke folur para mediave, Haradinaj ka thënë se...

Presidenti në ardhje i SHBA-ve takon Thaçin, jep lajmin e madh për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës për Siguri në Munih, ka zhvilluar një takim me ish-zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden. Në një...

Kryeministri Haradinaj flet pas takimit me Presidentin e Malit të Zi

Pas takimit me Kryeministrin e Kroacisë, Haradinaj sot është takuar edhe me Presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. Haradinaj ka thënë se Kosova dhe...

Engji bën veprimin e papritur, Shyhretja nuk e përkrah

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si...

Show Biz

Harrojeni ‘Xhihanin’, gruaja e tij iu lë pa mend

Si një ndër aktorëtmë të pëlqyer dhe më të njohur turk mund të quhet edhe Erkan Petekkaya. Suksesi i tij i madh filloi në Turqi...

Leonora Jakupi në zi, ajo humbi një person të rëndësishëm

Pas një sëmundje të shkurtër mbrëmë në Prishtinë ka ndërruar jetë gazetari i njohur kosovar, Hivzi Krasniqi. Përveç si gazetar, Hivziu ishte edhe autor i...

Sport

Shkaku i operimit të gabueshëm në Kosovë, sportisti operohet 39 herë...

Një gabim gjatë operimit në Kosovë ka qenë fatal për hendbollistin kosovar, Shqipërim Limani Shqipërim Limani ia ka pa sherrin një gabimit gjatë operimit në...

NA NDJEKNI

369,853FansLike
557SubscribersSubscribe
- Advertisement -

OPINIONE

Arrestimi i Gjuriqit: “Luftë e AKR-së” apo mesazh i Perëndimit për...

Për ngjarjen e ditës së sotme të ndodhur në Mitrovicën e Veriut, ka shruar Profesori Universitar Milazim Krasniqi. Ai flet për arrestimin e Marko Gjuriqit...

LIFE STYLE

Të përzierat dhe të vjellat, ilaçi i vjetër qetësues me mjaltë...

Sindromi i të vjellave ciklike (SVC) karakterizohet nga episode apo cikle të përzierash dhe të vjellash të rënda që zgjasin për disa orë, apo...

Harresa, përse ndodh?

- Advertisement -